KRWIODAWSTWO

Rok szkolny 2019/2020
zs zs


Rok szkolny 2018/2019    W dniu 14. maja 2019 r. kolejny już raz młodzież z naszego liceum włączyła się do akcji zbiórki krwi oraz rejestracji w bazie dawców szpiku organizowanej w Lubuskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Rzepinie.
Krwi nie można niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować, dlatego trzeba się nią dzielić. Potrzebują jej osoby poszkodowane w wypadkach, będące w trakcie zabiegów operacyjnych, chorzy na białaczkę i inne choroby krwi, a także wymagające transplantacji. Każda grupa krwi jest tak samo ważna, a oddając krew, pomagamy uratować czyjeś życie. Dlatego cieszy fakt, że na oddanie krwi zdecydowały się nowe osoby tuż po ukończeniu 18 roku życia i robią to nadal absolwenci liceum.
Zachęcamy wszystkich do honorowego krwiodawstwa. Kolejna akcja już we wrześniu.ZAPROSZENIE NA KOLEJNĄ ZBIÓRKĘ KRWI I REJESTRACJĘ DAWCY SZPIKU


zs
    Serdecznie zapraszamy kadrę pedagogiczną, pracowników Zespołu Szkół a przede wszystkim pełnoletnich licealistów do wzięcia udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 15 listopada (czwartek) na ulicy Dworcowej w auli Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Rzepinie.
Tą akcją honorowi dawcy krwi nie tylko niosą pomoc potrzebującym, ale chcą także uczcić obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do pani Renaty Masło lub pani Elżbiety Kołoszy, które również będą udzielały informacji i wyjaśniały pojawiające się wątpliwości.zs