: PROJEKT: "ZDROWA JA":


    Od listopada 25 dziewcząt z klas drugich gimnazjum Zespołu Szkół w Rzepinie uczestniczy w realizacji ogólnopolskiego projektu Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie „Zdrowa Ja”.
W przedsięwzięciu tym bierze udział 1200 dziewcząt z 48 szkół z terenu 16 województw. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży oraz zmiana niekorzystnych zachowań związanych ze zdrowiem. Uczestniczki motywowane będą do zwiększenia aktywności fizycznej, ograniczenia siedzącego trybu życia, właściwego odżywiania, a także rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu czy zażywania narkotyków. Realizacja tych założeń odbywać będzie się nie tylko tradycyjnymi metodami zajęć warsztatowych, ale przede wszystkim poprzez wykorzystanie techniki telemonitoringu. Wprowadzono tutaj element innowacyjny w formie opaski monitorującej, którą otrzymują uczestniczki. Elektroniczna opaska przypominać będzie o aktywności fizycznej, właściwej diecie i wypoczynku. Za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji dziewczęta będą otrzymywały zadania do wykonania i będą mogły ze sobą rywalizować w zdrowym stylu życia. Nowoczesna technologia i forma zabawowa ma zachęcić do zmiany niewłaściwych nawyków i wzrostu zainteresowania dziewcząt swoim zdrowiem. Organizatorzy mają nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości ich dobrym zdrowiem i samopoczuciem.
Podczas pierwszych zajęć uczestniczki otrzymały opaskę oraz zostały zapoznane z jej obsługą i korzystaniem z aplikacji. Szczególne zainteresowanie wzbudziła zakładka „rywalizacja”, w której dziewczęta rywalizują ze sobą wykonaniu zadań. Forma telemonitoringu ma zachęcać dziewczęta do aktywności fizycznej, przypomina o konieczności codziennego ruchu
i zasadach zdrowego stylu życia.
Kolejne spotkanie poświęcone było formom aktywności fizycznej i wykonaniu pracy plastycznej na konkurs postaci asystenta mobilnego projektu „Zdrowa Ja”. Jury spośród nadesłanych prac wybierze jedną postać, która towarzyszyć będzie wszystkim uczestniczkom przez cały czas trwania projektu.
Elżbieta Kołoszazs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs


..: do góry :